c# console örnekleri – Ahmet Cansever
Pazartesi , 20 Kasım 2017
Anasayfa » Tag Arşivleri: c# console örnekleri

Tag Arşivleri: c# console örnekleri

C# Girilen Sayılardan En Büyük – En Küçük – Toplam – Ortalama – Negatif ve Pozitif Sayısı Bulma

C# Console Application ile yapılmış kullanıcıdan kaç adet sayı girileceği bilgisi alınarak For döngüsü yardımıyla istenen adette sayı girişi yapılan ve girilen bu sayılardan en büyüğünü, en küçüğünü, sayıların toplamını, sayıların ortalamasını, negatif sayıların edetini, pozitif sayıların adetini ve kaç adet sayı girildiğini ekranda gösteren örneğe ait kodlar ve ekran çıktısı aşağıdaki gibidir.

Devamını oku »

C# While Döngüsü Karışık Örnekler

While döngüsü içerisindeki koşul doğru (true) olduğu sürece tekrar eder. Koşul yanlış olduğunda döngüden çıkılır. Bu yazımızda C# Console uygulmasında yapılmış olan While Döngüsü ile ilgili karışık örnekler oluşturacağız. Örneklerimizi Console Application ortamında gerçekleştireceğiz.

Devamını oku »

C# Console ile Girilen İki Metinden Uzun Olanını Yazdırma

Bugünkü yazımızda C# Console ortamında kullanıcının girmiş olduğu iki metinden uzun olanını gösteren, karakter sayısını ve diğer metinden kaç karakter fazla olduğunu ekrana yazdıran bir örnek oluşturacağız. Örneğimizde girilen metinlerin karakter uzunluklarını bulmak için Length fonksiyonunu kullanacağız.

Devamını oku »

C# Girilen Para Tutarını Banknotlara Ayırma

Bu yazımızda kullanıcının girmiş olduğu para tutarını 200 TL, 100 TL, 50 TL, 20 TL, 10TL, 5TL, 1TL lik banknotlara ayırarak her birinden kaçar tane olduğunu gösteren bir örnek oluşturacağız. Örneğimizi Console Application ortamında hazırlayacağız.

Devamını oku »

C# Dizi Örnekleri

C# Diziler ile ilgili karışık örnekler. Son yapılan örnekler en üstte yer alacak şekilde devamlı güncellenecektir.

Devamını oku »

C# Console Replace Kullanımı Örneği

C# Console Application ile girilen bir string ifade içinde karakter değişikliği yapmak için Replace metodu kullanılır. Örneğimizde Replace metodunu kullanarak girilen bir  metin içinde “,” karakterlerini “.” karakteri olarak  değiştireceğiz.

Devamını oku »
Wordpress Tema indir