ekleme – Ahmet Cansever
Pazartesi , 20 Kasım 2017
Anasayfa » Tag Arşivleri: ekleme

Tag Arşivleri: ekleme

C# SQL Server Veritabanı Bağlantısı (Select-İnsert-Update-Delete)

Bu yazımızda C# SQL Server veritabanı bağlantısı için 2 örnek gerçekleştireceğiz. İlk örneğimiz için SQL Server da “okul” veritabanındaki “ogrenci” “tablosunu kullanacağız. Tablomuzu yukarıdaki şekilde oluşturduktan sonra formumuzu da aşağıdaki şekilde oluşturalım.   Kodlarımızı inceleyelim. Sql server bağlantısı için; [crayon-5a12c3bf262b0760297900/] eklememiz gerekiyor. Öncelikle SqlConnection, SqlDataAdapter,SqlCommand ve Dataset nesnemizi tekrar tekrar tanımlamamak için Public olarak tanımlıyoruz. Verilerimizi çekme işlemini de bir …

Devamını oku »

WPF Dinamik Button Oluşturma

WPF Form’ a dinamik buton eklemek için örnek uygulama: Formumuza”Yeni Buton Oluştur” butonuna basıldığında for döngüsü kullanarak 10 adet buton ekleyeceğiz.

Devamını oku »

MessageBox (Mesaj Penceresi)

Program içerisinde üretilen sonuçların ekranda görüntülenmesi amacı ile kullanılır. Kullanımı aşağıdaki şekildedir. MessageBox.Show(Mesaj,Başlık,Buton Tipi,Simge) Mesaj: Mesaj penceresinde görüntülenecek mesajdır.String veri türünden değer alır.En fazla 1024 karakter olabilir.

Devamını oku »

C# Inputbox Kullanımı

C# içerisinde inputbox nesnesi mevcut değildir. Bunu kullanabilmemiz için Microsoft.VisualBasic sınıfını kullanmamız gerekmektedir. VisualBasic sınıfını projemize referans olarak eklemek için “Project” menüsünden “Add Reference” seçeneğine tıklayabiliriz. Karşımıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir. Gelen bu pencerede Microsoft.VisualBasic seçilip “OK” tuşuna basılmalıdır. Bu işlem yapıldıktan alttaki resimde de görüldüğü gibi Solution Explorer penceresinde de eklenmiş olduğunu göreceğiz. inputbox içerisinde görüntülenecek olan mesajın …

Devamını oku »

SQL SERVER KAYIT EKLEME (INSERT)

SQL Server‘da oluştulmuş olan tablolara kayıt eklemek için kullanılır. Örnek: “okul” veritabanındaki “ogrenci” tablosuna kayıt eklemek için sorgu ekranında; [crayon-5a12c3bf33b4d381596063/] yazılmalıdır. “Execute” butonuna basıldığında 4 adet kayıt tablomuza eklenecektir.

Devamını oku »
Wordpress Tema indir