Perşembe , 19 Ocak 2017
Anasayfa » Tag Arşivleri: javascript örnekleri

Tag Arşivleri: javascript örnekleri

JavaScript Olay Kullanımı

Son Güncellenme : 18th Ocak, 2017HTML Etiket İçinde Olay Kullanımı En eski kullanılan yöntemdir. Tavsiye etmemekle birlikte internet ortamında verilen örneklerin çoğu bu şekilde yapılmıştır. Sayfanın sonunda sık kullanılan DOM olay listesi mevcuttur. Kullanımı <etiket OLAYADI=”javascript kodu/kodları“> Mantık aslında şu şekildedir.  Tırnaklar arasında yazılan javascript kodu, kırmızı ile belirtilen olay gerçekleştiğinde çalıştırılır. Not: Çift tırnak içinde tek tırnak metinsel olarak algılanır. …

Devamını oku »

JavaScript Üçgenin Alanını Hesaplama

Son Güncellenme : 18th Ağustos, 2016Bu yazımızda JavaScript ile taban alanı ve yüksekliği kullanıcıdan istenen ve grilen bu değerler sonucu üçgenin alanını hesaplayıp ekranda gösteren uygulamayı oluşturacağız.

Devamını oku »

JavaScript ile Sayı Tahmin Oyunu

Son Güncellenme : 10th Mayıs, 2016Bu yazımızda JavaScript ile basit bir sayı tahmin oyunu gerçekleştireceğiz. Kodlarımızı incelediğimizde kullanıcıya 10 hak verilerek tahminde bulunmasını istediğini görüyoruz. Eğer Kullanıcı 10 hak sonunda bilemezse mesaj gösteren ya da 10 hak içinde bilirse kaçıncı hakkında bildiğini kullanıcıya bildiren kodlar aşağıdaki gibi olacaktır.

Devamını oku »

JavaScript Gün İsmini Ekrana Yazdırma ( getDate() )

Son Güncellenme : 14th Mayıs, 2016Bu yazımızda JavaScript getDay() metodunu kullanarak gün ismini ekranda yazdırmak için gerekli script’ i oluşturacağız. getDay() metodu bize gün bilgisini Pazar>0,Pazartesi>1,…Cumartesi>6 şeklinde sayısal olarak vermektedir.

Devamını oku »

JavaScript Örnekleri

Son Güncellenme : 10th Nisan, 2016Butona tıklandığında, tıklanan butondaki sayıları toplayan program İki text kutusuna girilen şifreyi kontrol eden javaScript örneği; Text kutusuna girilen sayılara göre ekrandaki div nesnesini hareket ettirme;

Devamını oku »
Wordpress Tema indir