ASP.NET Kullanıcı – Üye Girişi ve Session Yönetimi Örneği – Ahmet Cansever
Cuma , 20 Ekim 2017
Anasayfa » ASP.NET » ASP.NET Kullanıcı – Üye Girişi ve Session Yönetimi Örneği

Hakkında Ahmet C

10 Yorumlar

 1. hocam geçen ay bu konuda çıkış yap butonunu sormuştum ama bi cevap vermemişsiniz, makalelerde de hiç göremedim, giriş yaparken üyelere ölümüne bi sözleşme mi imzalatıyoruz 😀 bi yardımcı olsanız sevinirim

  • Merhaba. Ssorulan sorulara elimden geldiğince ve fırsat buldukça yanıt vermeye çalışıyoru. Kimi zaman gözden kaçanlar da olabiliyor. Sorduğunuz soruya gelirsek giriş yapılan sayfada Çıkış butonu ekleyerek aşağıdaki kodları yazabilirsiniz.

   Session.Abandon();
   Session.Clear();
   Response.Cookies.Clear();
   Response.Redirect(“login.aspx”);

   kullanıcıları gruplara ayırma ile ilgili kısma gelirsek aşağıda windows form ile yapılmış bir örneğe ait link veriyorum. bin/debug içindeki veritabanı dosyasını ve login butonundaki kodları inceleyebilirsiniz. Aynı mantığı kullanabilirsiniz.

   https://yadi.sk/d/SKmBKOiFqBuNn

 2. peki burda çıkış yap butonu yok?? 😀 nedense konmuyo bu buton, ilk baktığım bi kaç makaleden birisi, diğerlerinde vardır inşallah, bu konuda da yardımcı olur bilgilendirirseniz seviniriz, ve lazım olan bi konu daha, girilen sayfalarda kullanıcı ve ziyaretçi ayrımı yapmam lazım, hatta kullanıcıları tahminen 4 gruba ayırmam lazım, makale için teşekkürler, yardım ederseniz diğer konularda onlar için de sonra teşekkür ederim 😀 😉

 3. merhaba benim bir site tasarımım var bunu o siteye koymak istiyorum nasıl yapabilirim

 4. Kardeşim hangi dosyayı kopyalayıp appdatanın içerisine atacağız

 5. Kardeşim kütüphaneyi eklerken using de hata alıyorum en üste ekliyorum ama using i görmüyor. ” Statement cannot appear outside of a method body/multiline lambda” hatası veriyor.

Yorum Yap

Wordpress Tema indir