ASP.NET Kullanıcı – Üye Girişi ve Session Yönetimi Örneği – Web Tasarım & Programlama

Yorum

 • Ahmet Hocam Asp.net te giriş adında sayfa oluşturup eğer kullanıcı ad Ali ve şifre 123 girilmişse hakkımda aspx sayfasına yönlendirilecek hatalı ise uyarı penceresinde kullanıcı adı veya şifre hatalı yazacaktır. Kaydola tıklanırsa kayıt aspx sayfasına gidilecektir. Bunun kodunu nasıl yazarız hocam. rica etsem bir örnek oluşturabilirmisiniz?

 • Merhaba ;
  “localhost sizi çok fazla kez yönlendirdi.”
  Diye bir hata alıyorum nasıl çözebilirim.

  • sayfayı farklı tarayıcılarda açmayı denediniz mi, ve ctrl+f5 ile yenileme de bazen işe yarayabiliyor

   • page_Load kısmında yazan else
    {
    Response.Redirect(“login.aspx”);
    }
    kısmından kaynaklıymış hallettim teşekkürler.

 • Merhaba bu loginform örneğine kullanıcı rolleri ekleyebiliyor muyuz? yani şifre ile girişte yetkilendirme yapmak istiyorum.

 • hocam geçen ay bu konuda çıkış yap butonunu sormuştum ama bi cevap vermemişsiniz, makalelerde de hiç göremedim, giriş yaparken üyelere ölümüne bi sözleşme mi imzalatıyoruz 😀 bi yardımcı olsanız sevinirim

  • Merhaba. Ssorulan sorulara elimden geldiğince ve fırsat buldukça yanıt vermeye çalışıyoru. Kimi zaman gözden kaçanlar da olabiliyor. Sorduğunuz soruya gelirsek giriş yapılan sayfada Çıkış butonu ekleyerek aşağıdaki kodları yazabilirsiniz.

   Session.Abandon();
   Session.Clear();
   Response.Cookies.Clear();
   Response.Redirect(“login.aspx”);

   kullanıcıları gruplara ayırma ile ilgili kısma gelirsek aşağıda windows form ile yapılmış bir örneğe ait link veriyorum. bin/debug içindeki veritabanı dosyasını ve login butonundaki kodları inceleyebilirsiniz. Aynı mantığı kullanabilirsiniz.

   https://yadi.sk/d/SKmBKOiFqBuNn

 • peki burda çıkış yap butonu yok?? 😀 nedense konmuyo bu buton, ilk baktığım bi kaç makaleden birisi, diğerlerinde vardır inşallah, bu konuda da yardımcı olur bilgilendirirseniz seviniriz, ve lazım olan bi konu daha, girilen sayfalarda kullanıcı ve ziyaretçi ayrımı yapmam lazım, hatta kullanıcıları tahminen 4 gruba ayırmam lazım, makale için teşekkürler, yardım ederseniz diğer konularda onlar için de sonra teşekkür ederim 😀 😉

 • Kardeşim kütüphaneyi eklerken using de hata alıyorum en üste ekliyorum ama using i görmüyor. ” Statement cannot appear outside of a method body/multiline lambda” hatası veriyor.

Yorum Yap